Szreniawa Koszyce - Strażak Goszcza 02-09-2018

PUCHAR ! ! !

• autor: kulubulu, 2012-06-20 22:37

Puchar  KLP

Rozgrywki KLP powoli wchodzą w decydującą fazę a wakacje właśnie się zaczynają w związku tym postanowiliśmy kontynuować rozgrywki KLP tylko w innej formie i na trochę innych zasadach. Ostatnia kolejka Ligi KLP ma się  odbyć 08.07.2012 . Teoretycznie na 15.07.2012 jest zaplanowane oficjalne zakończenie w Koszycach i mecz ze Szreniawą ale tutaj pojawia się kłopot ponieważ władzę chcą rozgrywać mecz Zawodnicy KLP ze KS Szreniawa. Ja osobiście jestem przeciwny takiemu pomysłowi rozegrania meczu i może dojdziemy do jakiegoś kompromisu. Jeśli byśmy się nie dogadali z władzami odnośnie zakończenia to rozgrywki Pucharowe proponuję zacząć tydzień wcześniej.

W tym akapicie kilka słów odnośnie tychże rozgrywek Pucharu KLP. Ustalmy iż w rozgrywkach Pucharu KLP nie będą uczestniczyć zawodnicy Szreniawa ponieważ oni zaczną sezon a poza tym na początku lipca zaczną okres przygotowawczy, dlatego aby nie było konfliktu interesów i ewentualnego zrzucania winy na brak wyników na rozgrywki Pucharu KLP. Jak wiadomo nie każdy jest w stanie grac w barwach KS Szreniawa, to rozgrywki Pucharu KLP będą przeznaczone dla takich zawodników którzy wolą grac amatorsko w niedzielę. W rozgrywkach uczestniczyło by 8 zespołów. Wiadomo że jakaś ekipa/y się wycofają z tych rozgrywek dlatego na ich zaprosimy gościnnie zespół/y z poza gminy Koszyce aby był komplet 8zespołów.

Rozgrywki odbywały by się systemem play-off. Na każdym etapie byłby to dwumecz i do dalszej fazy awansuje zespół który ma lepszy stosunek goli w dwumeczu. W przypadku remisu w dwumeczu o awansie do kolejnej rundy decydowały by rzuty karne. Przed fazą play-off 2najlepsze zespoły Ligii KLP zostaną rozstawione z nr.1 i nr.8 aby się nie spotkały w początkowej fazie rozgrywek. Pozostałe zespoły losowały by numer od 2-7 i w zależności od wylosowanego numeru „wskakiwały” by do drabinki pod przyporządkowany numer. Zwycięzcy meczów ¼ awansują do półfinałów, przegrani grają dalej ale już maksymalnie o 5miejsce. Dokładna drabinka jest przedstawiona poniżej na schemacie wraz z ewentualnymi datami i terminami meczów.

Drabinka Turniejowa(klik)

Oczywistą kwestią jest że do ewentualnych rozgrywek Pucharu KLP było by wymagane dodatkowe wpisowe, przeznaczone na rozgrywki Pucharu KLP. Oczywiście to wpisowe było by zależne od ewentualnych kosztów poniesionych na zakup nagród dla uczestników Pucharu KLP, ale wstępnie przypuszczam że to wpisowe mogło by wynosić od 60-80zł(czyli w większości wypadków dopłata do kaucji kilkunastu złoty). Ale najlepiej aby zainteresowane zespoły zgłosiły chęć udziału w tych rozgrywkach przed najbliższą kolejką.

Oczywiście jak ktoś ma zastrzeżenia, pomysły lub inne sugestie może je napisać pod tekstem.

OFICJALNE PDF do Pobrania