Szreniawa Koszyce - Juvenia Prandocin

Falstart

• autor: ArtC, 2018-04-09 20:47

W długo wyczekiwanym meczu inaugurującym nasze zmagania w rundzie wiosennej, musieliśmy uznać wyższość zawodników Orła Bębło, którzy można powiedzieć rozdarli nas na strzępy.

Pierwszą porażkę ponieśliśmy jeszcze przed pierwszym gwizdkiem, gdy przyjezdni wygrali losowanie sędziowskie i mogli wybrać stronę boiska. Grając z wiatrem, mieli duży handicap od samego początku spotkania. Goście potrafili wykorzystać sprzyjające im warunki atmosferyczne i już w 4 minucie objęli prowadzenie. Po długim wrzucie z autu w nasze pole karne powstało duże zamieszanie, po którym piłka wylądowała pod nogami jednego z zawodników Orła, który natychmiastowym strzałem po ziemi wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Kolejne minuty przynosiły kolejne zagrożenia po naszą bramką. Najpierw Mateusz Groniecki sparował na rzut rożny strzał zza "16". Następnie w sukurs przyszła mu poprzeczka, w którą uderzyła piłka po strzale z woleja zawodnika gości. W początkowych minutach najgroźniejszą sytuację stworzyliśmy sobie po długim zagraniu piłki w pole karne przez Seweryna Golbę. Obrońcy przyjezdnych za krótko wybili piłkę, ta spadła na nogę Maćka Góry, jednak jego strzał przeleciał tuż obok słupka bramki. Końcówka pierwszej części spotkania przyniosła nasze przebudzenie. Najpierw Dawid Gwóźdź próbował pokonać bramkarza gości, jednak jego strzał został zablokowany, by po chwili samemu dośrodkowywać w pole karne, gdzie w dobrej sytuacji znalazł się Łukasz Stalmach, jednak źle trafił w piłkę prawą nogą i ta próba także spełzła na niczym. Goście odpowiedzieli w najlepszy możliwy sposób. Tuż przed przerwą zagrali długą piłkę w nasze pole karne, do której wyszedł Mateusz Groniecki, jednak został on uprzedzony przez zawodnika gości i piłka po jego zagraniu głową zatrzepotała w siatce. Na dobrą sprawę w 45 minucie zawodnicy Orła mogli strzelić jeszcze jedną bramkę, jednak strzał lewą nogą napastnik gości minął słupek naszej bramki o centymetry. W drugiej połowie wiatr ustąpił i drużyny mogły mierzyć się w wyrównanych warunkach atmosferycznych. Nie wpłynęło to znacząco na przebieg spotkania. Goście w dalszym ciągu wysokim, agresywnym pressingiem wybijali nam z głowy myśli o krótkim rozgrywaniu piłki, a przy tym pierwszą groźną sytuację zamienili na gola. W 67 minucie napastnik przyjezdnych otrzymał podanie ”na ścianę", umiejętnie przepchnął przeszkadzającego mu Krystiana Stalmacha, po czym znalazł się oko w oko z naszym bramkarzem. Jego strzał trafił w słupek, lecz piłka znalazła się znów pod nogami innego zawodnika Orła, który dopełnił formalności strzałem do pustej bramki. Ostatnie 20 minut spotkania to cofnięcie się gości i czekanie na kontry. Nasi zawodnicy w tym fragmencie meczu zyskali przewagę, lecz główka Sebastiana Nogi czy choćby strzał z rzutu wolnego Łukasza Jasielskiego nie zmusiły bramkarza do interwencji. Goście w 83 minucie wyprowadzili groźną kontrę, gdy po serii zagrań z pierwszej piłki zaleźli się w sytuacji 2 na 1 z naszym bramkarzem, jednak tym razem musieli uznać wyższość Mateusza Gronieckiego. W doliczonym czasie gry stworzyliśmy najgroźniejszą okazję strzelecką, gdy piłka po strzale Dawida Gwoździa zza "16" wylądowała na słupku.

Z tego miejsca wypada pogratulować drużynie przyjezdnej zwycięstwa. Nasi zawodnicy muszą po tym spotkaniu wyciągnąć wnioski i w sobotnie przedpołudnie postarać się o zdobycz punktową na trudnym terenie w Grzegorzowicach.