statystyki szczegółowe

Aktualności

Inauguracyjny komplet oczek

• autor: ArtC, 2018-08-20 18:21

W meczu rozpoczynającym nowe ligowe rozdanie przyszło nam się zmierzyć z Eklerem Baranówka. Ubiegłoroczne potyczki z tym rywalem (6 pkt., bramki 7-1) kazały przypuszczać, iż w sezon wejdziemy suchą stopą. Jednak nie takie historie zna piłka i do spotkania musieliśmy podejść  w pełni skupieni i zaangażowani. Mimo, że jest to dopiero początek sezonu mieliśmy kłopoty kadrowe, czego efektem czteroosobowa ławka rezerwowych z dwoma zawodnikami gotowymi w pełni do gry.  W meczu rozpoczynającym nowe ligowe rozdanie przyszło nam się zmierzyć z Eklerem Baranówka. Ubiegłoroczne potyczki z tym rywalem (6 pkt., bramki 7-1) kazały przypuszczać, iż w sezon wejdziemy suchą stopą. Jednak nie takie historie zna piłka i do spotkania musieliśmy podejść  w pełni skupieni i zaangażowani. Mimo, że jest to dopiero początek sezonu mieliśmy kłopoty kadrowe, czego efektem czteroosobowa ławka rezerwowych z dwoma zawodnikami gotowymi w pełni do gry.

Przechodząc do samego spotkania, po początkowych minutach widać było, że jest to pierwszy mecz o ligowe punkty. Drużyny nie stwarzały groźnych sytuacji, a sama gra była szarpana i sędzia często sięgał po gwizdek. Pierwsze zagrożenie z naszej strony przyszło po dwójkowej akcji Sebastiana Nogi (bardzo dobre prostopadłe zagranie z głębi pola) i Krystiana Zuwały, którego strzał został odbity nogami przez bramkarza przyjezdnych. Goście szybko się odgryźli i po błędzie naszej defensywy, mieli dogodną sytuację, jednak strzał ich zawodnika poszybował nad poprzeczką. Stworzona sytuacja podziałała na graczy z Baranówki pozytywnie i po pięciu minutach mieli kolejną szansę. Tym razem po dośrodkowaniu z prawej strony napastnik przyjezdnych uderzył piłkę głową ponad bramką. Chwilowy zastój naszej drużyny skończył się w 20 minucie, gdy Sebastian Noga zagrał długą piłkę do Krystiana Zuwały, lecz ten znów nie dał rady pokonać bramkarza, któremu z pomocą przyszedł jeden z obrońców, który zablokował uderzenie. Minutę później w zamieszaniu w polu karnym najprzytomniej zachował się Maciek Góra wykładając piłkę Norbertowi Wątkowi, lecz jego strzał przeleciał nad bramką. W 32 minucie Norbert Wątek dopiął swego i sfinalizował uderzeniem głową z dalszego słupka dobrą akcję oskrzydlającą Arka Lewickiego. Końcówka pierwszej połowy to ostra gra z obydwu stron, której efektem był brutalny faul na Sebastianie Nodze, który z podejrzeniem złamania nogi został odwieziony do szpitala. Trzeba podkreślić, że sędzia za taki atak pokazał zawodnikowi Eklera, tylko żółtą kartkę.

Drugą połowę rozpoczęła niepewna interwencja na przedpolu Damiana Grudnia, który zawahał się przy wyjściu do piłki, jednak na szczęście dla nas ostatecznie zdążył ją wybić przed nadbiegającym napastnikiem rywali. Nasza odpowiedź na tą akcję, była najlepsza z możliwych. Norbert Wątek prostopadłym zagraniem z głębi pola wyprowadził Łukasz Stalmacha na dogodną pozycję, z czego sam zainteresowany skrzętnie skorzystał i strzałem po ziemi podwyższył nasze prowadzenie. Goście zrewanżowali się chwilę później dobrą akcją i dośrodkowaniem z lewego skrzydła, które okazało się niewiele za silne dla napastnika gości, który próbował dosięgnąć piłkę na wślizgu. Po 20 minutach drugiej połowy w sytuacji sam na sam znów znalazł się Norbert Wątek, lecz tym razem miał chyba za dużo czasu na myślenie i uderzył piłką w bramkarza, która po jego interwencji trafiła naszego napastnika w rękę, co skrupulatnie odgwizdał arbiter. Nie podłamało to jednak Norberta i już 5 minut później wykorzystał on bardzo dobre zagranie Łukasza Stalmacha i niskim uderzeniem zaliczył w tym meczu „doppiettę”. Wyżej wymieniona dwójka przeprowadziła w 83 minucie ostatnią składną akcję w naszym  wykonaniu, lecz tym razem bramkarz okazał się lepszy od Norberta, który musiał obejść się smakiem „hat-tricka”. Do przyjezdnych należało ostatnie słowo w tym spotkaniu, lecz ich dobrą akcję prawą stroną zastopował grający w tym meczu z infekcją Łukasz Jasielski, który zdążył wybić piłkę nad bramką, uprzedzając przy tym napastnika gości.

Tak więc, pierwszy mecz przyniósł komplet punktów, bardzo dobrą grę i zrozumienie nowych nabytków z resztą drużyny, lecz także kontuzję Sebastiana Nogi, która prawdopodobnie wykluczy go z gry do końca tej rundy, jeśli nie do końca sezonu. Miejmy nadzieję, że Sebastian wróci jeszcze do gry i przyniesie naszej drużynie wiele radości swoją grą.