Płomień Kościelec - Szreniawa Koszyce 22.09.2019

Osłabione zwycięstwo

• autor: ArtC, 2018-08-27 18:33

W  naszym pierwszym wyjazdowym meczu tego sezonu podejmowaliśmy w sobotę zespół spadkowicza z IV ligi, czyli Michałowiankę Michałowice. Drużyna z Michałowic po zdegradowaniu o dwie klasy rozgrywkowe (kłopoty finansowe) opiera swój skład głównie o wychowanków, którzy na poziomie A-klasy łapią niezbędne doświadczenie.

Przed meczem okazało się, że nasza kadra na to spotkanie jest bardzo uboga. Na ławce rezerwowych siedziało jedynie dwóch nominalnych bramkarzy, którzy w razie kontuzji, byli przygotowani do wejścia w pole.

Spotkanie nie zaczęło się dla nas zbyt dobrze. Już w drugiej minucie gospodarze wykorzystali wysokie ustawienie naszej linii obrony, które pozwoliło Piotrowi Domagale zaprezentować szybkość, lecz jego strzał zza pola karnego minimalnie minął słupek naszej bramki. W piątej minucie gospodarze znów ruszyli swoją prawą stroną. Długa prostopadła piłka padła łupem ich napastnika, który wychodził na czystą pozycję, jednak nie zdołał on oddać strzału, gdyż został wycięty równo z trawą przez Seweryna Golbę. Sędzia uznał, że faul był przed polem karnym i pokazał naszemu lewemu obrońcy żółty kartonik. Strzał z rzutu wolnego był zbyt lekki i nie sprawił większych trudności Damianowi Grudniowi. Nasza odpowiedź była najlepsza z możliwych. Po krótkim rozegraniu autu, Norbert Wątek został sfaulowany na skraju pola karnego. Z rzutu wolnego dośrodkował Adam Piecuch, bramkarz gospodarzy minął się z piłką, a zamykający całą akcję Mateusz Kałuża technicznym strzałem umieścił piłkę w bramce. Chwilę później swoją szansę po zagraniu Norberta Wątka miał Krzysztof Trzaska, lecz jego strzał wylądował na nogach bramkarza z Michałowic. W trzynastej minucie mieliśmy powtórkę z rozrywki. Znów prawą stroną urwał się napastnik gospodarzy i znów w szranki z nim stanął Seweryn Golba. Sędzia za trzymanie rękami odgwizdał faul naszego obrońcy oraz pokazał mu drugą żółtą kartkę. Gra w „10” spowodowała, że przeszliśmy do ustawienia z trójką obrońców. Michałowianka pierwsze zagrożenie grając w przewadze stworzyła w 22 minucie. Po dużym zamieszaniu w naszym polu karnym zawodnik gospodarzy zdołał obrócić się z piłką, a jego strzał trafił w słupek, następnie piłka odbiła się od naszego bramkarza trafiła w drugi słupek i dopiero wtedy wylądowała w rękach Damiana Grudnia. 35 minuta przyniosła bramkę dla naszego zespołu. Mateusz Kałuża długim zagraniem na skrzydło „uruchomił” Maćka Górę, który wiedząc, że zagrana piłka jest za silna ruszył na pełnej szybkości, czym wymusił na bramkarzu złe zagranie nogą poza polem karnym. Piłka trafiła pod nogi Pawła Mandeckiego, który strzałem z woleja z 30 metrów trafił piłką idealnie pod poprzeczkę. Ostatni akord w tej części gry należał do Adama Piecucha, który po krótkim rozegraniu rzutu wolnego oddał minimalnie niecelny strzał z ostrego kąta.

Drugą część spotkania rozpoczęliśmy dobrą okazją Pawła Mandeckiego, lecz jego strzał z lewej nogi po uprzednim urwaniu się lewą flanką okazał się niecelny. W 55 minucie gospodarze dwukrotnie postraszyli w ofensywie, jednak na posterunku był Damian Grudzień i w obydwu przypadkach zdołał sparować piłkę na rzut rożny. Dwie minuty później Paweł Mandecki ponownie urwał się lewym skrzydłem, lecz i tym razem jego strzał przeleciał obok prawego słupka bramki gospodarzy. W 64 minucie swoją sytuację do strzelenia gola miał Maciek Góra, który zdołał uprzedzić interweniującego na przedpolu bramkarza, jednak piłka po jego strzale wylądował na słupku. Kilka kolejnych minut obfitowało w liczne sytuacje. Najpierw Łukasz Jasielski po rajdzie lewym skrzydłem wypracował dogodną sytuację Norbertowi Wątkowi, który minął już bramkarza, jednak boisko okazało się za krótkie i piłka wyszła poza linię końcową. Później gospodarze oddali groźny strzał z dystansu, który na słupek sparował Damian Grudzień, by po chwili Norbert Wątek po szybkiej kontrze oddał niecelny strzał z lewej nogi. Swoją ostatnią dobrą sytuację Norbert Wątek wypracował sobie sam, gdy ruszył z własnej połowy i na szybkości minął dwóch rywali, lecz widocznie nie wystarczyło już siły na wykończenie i strzał z lewej nogi wylądował obok słupka. Na 10 minut przed końcem sędzia podyktował karnego za zagranie ręką obrońcy gospodarzy. Duża w tym zasługa Mateusza Gronieckiego (przepychał się z obrońcą), który sam podszedł do „11” i pewnie ją wykorzystał. Końcówka meczu to napór ze strony Michałowianki, m.in. strzał w słupek. Upór gospodarzy się opłacił i w ostatniej minucie meczu zdołali strzelić bramkę honorową. Po szybkim wznowieniu gry z autu, napastnik gospodarzy zdołał wykorzystać błąd naszej linii obrony, zagrał płaską piłkę wzdłuż bramki, gdzie czekał Rafał Sobesto i strzałem do pustej bramki ustalił wynik spotkania. Po tym golu sędzia zakończył spotkanie.

Szkoda głupio straconej bramki, jednak optymistyczne jest to, iż nawet grając większość spotkania w osłabieniu nasza drużyna prowadziła grę i stwarzała dużą liczbę groźnych sytuacji. A najważniejsze jest to, że po dwóch kolejkach mamy komplet punktów i miejmy nadzieję, że tak pozostanie po spotkaniu ze Strażakiem Goszcza.