Szreniawa Koszyce - strona oficjalna

• Wyniki ostatniej kolejki:
  • Orzeł Bębło - Partyzant Dojazdów 1:3
  • Jastrzębiec Książ Wielki - Czarni 03 Grzegorzowice 5:1
  • Wierzbowianka Wierzbno - LKS Niedźwiedź 4:5
  • Galicja Raciborowice - Szreniawa Koszyce 3:4
  • Ekler Baranówka - Kapitol Racławice 1:3
  • Michałowianka Michałowice - Spartak Wielkanoc - Gołcza 1:2
  • Strażak Goszcza - Juvenia Prandocin 2:0

Galicja RaciborowiceSzreniawa Koszyce
Galicja Raciborowice 3:4 Szreniawa Koszyce
2018-11-11, 14:00:00

Turniej Pamięci Bogdana Gali
Ładowanie...

Porażka w AIRfootball

• autor: ArtC, 2018-09-24 18:34

Niedzielne wyjazdowe spotkanie w Racławicach jak zawsze zapowiadało się na ciężki bój. Odkąd sięgnąć pamięcią murawa na boisku Kapitolu pozostawia wiele do życzenia, łagodnie rzecz ujmując. Sama taktyka beniaminka A-klasy, również nie zmieniła się od naszej ostatniej potyczki w sezonie 13/14. Głównie opiera się ona na „lagowaniu” do przodu i fizycznej walce. Niestety gospodarzom udało się wciągnąć naszych zawodników do swojej gry.

nowa-galeria-6758533.jpg nowa-galeria-6758534.jpg nowa-galeria-6758535.jpg

Już w 3 minucie Kapitol mógł wyjść na prowadzenie. Po faulu Seweryna Golby gospodarze otrzymali rzut wolny po prawej stronie pola karnego. Piłka dośrodkowana ze stałego fragmentu gry minęła naszych obrońców, a Paweł Pełka uderzeniem na wykroku posłał piłkę nieznacznie obok prawego słupka naszej bramki. W 20 minucie gospodarze dopięli swego. Po wrzucie z autu naszym obrońcom nie udało się „wyczyścić” sytuacji, piłka trafiła do Patryka Bartosia, którego strzał zza „16” udało się sparować do boku naszemu bramkarzowi, lecz przy dobitce Andrzeja Klamki pozostał bezradny. Chwilę po stracie bramki nasz zespół zdołał wyprowadzić groźną akcję. Piotr Badzioch zacentrował z rzutu rożnego na głowę Marka Niedźwieckiego, a jego uderzenie nieznacznie minęło bramkę Wałacha. W 28 minucie Damian Grudzień złym wyprowadzeniem piłki nogą zafundował gospodarzom stuprocentową sytuację, jednak ofiarną interwencją zdołał się zrehabilitować. 5 minut później gracz Kapitolu oddał groźny strzał spoza pola karnego, naszemu bramkarzowi udało się odbić piłkę do boku i gdy wszyscy myśleli, że napastnik z Racławic dobije do pustej bramki, Damian Grudzień rzucając mu się pod nogi „wyciągnął” piłkę z linii bramowej. Na 5 minut przed końcem pierwszej połowy Krystian Zuwała zdecydował się na indywidualną akcję prawym skrzydłem, minął zagraniem „na obieg” obrońcę gospodarzy i „dziubnął” piłkę przed interweniującym bramkarzem, który całym impetem wpadł w naszego skrzydłowego. Sędzia musiał w takiej sytuacji wskazać na „wapno”. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Arek Lewicki i pewnie doprowadził do wyrównania.

W drugą połówkę weszliśmy lepiej. Już na samym jej początku Łukasz Stalmach zagrał piłkę ze środka boiska na lewą flankę, gdzie ustawiony był Maciek Góra, lecz jego techniczne uderzenie z narożnika „16” przeleciało tuż obok prawego słupka. Gospodarze szybko sprowadzili nas na ziemię. Prawym skrzydłem ruszył Mateusz Sokół i dośrodkował mocno w pole karne, piłkę udało się sparować naszemu bramkarzowi, lecz próba wybicia jej przez blok obronny przyniosła opłakany efekt, w skutek czego Andrzej Klamka znalazł się w jej posiadaniu. Jego mocny strzał pod poprzeczkę spowodował, że Kapitol wyszedł na prowadzenie. W 69 minucie gospodarze wyprowadzili kolejną groźną akcję, gdy ich zawodnik przebiegł nieatakowany pół boiska, lecz jego strzał okazał się niecelny. Naszą jedyną próbą wyrównania godną odnotowania, był strzał Łukasza Stalmacha z 73 minuty, gdy po zagraniu Łukasza Kierońskiego znalazł się on w narożniku pola karnego i strzałem z lewej nogi po koźle spowodował, że bramkarza musiał się wysilić, aby odbić piłkę. Reszta meczu przebiegła w napiętej atmosferze. Przeważała gra na aferę, w której zawodnicy Kapitolu czują się jak ryba w wodzie.

Nie pozostaje nic innego jak spiąć się w przyszłotygodniowym spotkaniu z wiceliderem z Dojazdowa i dołączyć do grupy drużyn walczących o czołowe lokaty.

Autor: Treść:pozostało znaków:

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Orzeł Bębło 1:3 Partyzant Dojazdów
Jastrzębiec Książ Wielki 5:1 Czarni 03 Grzegorzowice